Prologis Buduje Ostatni Budynek w Prologis Park Wrocław III

Prologis Buduje Ostatni Budynek w Prologis Park Wrocław III

parkPrologis, Inc., wiodący globalny właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, poinformował dzisiaj o rozpoczęciu budowy obiektu klasy A o powierzchni 18 240 metrów kwadratowych na terenie Prologis Park Wrocław III.

Nowa inwestycja Prologis, poprzez dostępność mniejszych modułów magazynowych, już od 650 metrów kwadratowych, oferuje klientom największą elastyczność w wynajmie powierzchni logistycznej na rynku wrocławskim. Zakończenie budowy planowane jest na trzeci kwartał 2014 roku.

Na podstawie zawartych umów przednajmu, wynajęte zostało już 6 800 metrów kwadratowych powierzchni.

Transakcje obejmują:

5 500 metrów kwadratowych dla największego dystrybutora farmaceutyków w Polsce – firmy Neuca, która planuje dalszy rozwój swojej działalności w regionie. Umowa została zawarta na 10 lat;

oraz

1 300 metrów kwadratowych dla firmy Metalcom, dostawcy elementów złącznych, techniki do kotwienia i niestandardowych wyrobów złącznych, która wybrała lokalizację, ze względu na dostępność małych modułów klasy A posiadających dok i bramy wjazdowe z poziomu 0.

„Od wielu miesięcy obserwujemy rosnący popyt na nowoczesną powierzchnię magazynową w rejonie Wrocławia” – powiedziała Ewa Zawadzka, vice president, head of development, Prologis w Polsce. „Budynek zaspokoi potrzeby dużych i małych firm, które poszukują powierzchni wysokiej jakości, dostosowanej do ich indywidualnych oczekiwań”.

Prologis Park Wrocław III położony jest tuż przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, przy ulicy Granicznej, 7 kilometrów na południowy-wschód od Wrocławia i 3,5 kilometra od lotniska. Park o powierzchni ponad 130 000 metrów kwadratowych jest wynajęty w 91 procentach. Po zakończeniu nowej inwestycji park będzie w pełni zabudowany.

Prologis jest największym dostawcą obiektów dystrybucyjnych w Polsce oferującym 1,97 miliona metrów kwadratowych powierzchni logistycznej (stan na 31 grudnia 2013 r.).