Ogrodzenie panelowe – jaką wybrać bramę?

Ogrodzenie panelowe – jaką wybrać bramę?

Każdy obiekt przemysłowy musi się zatroszczyć o dobre ogrodzenie. Powinno ono nie tylko zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa, ale także odznaczać się trwałością i wytrzymałością. Często istotne stają się też kwestie estetyczne. Jednym z najczęściej wybieranych ogrodzeń przemysłowych jest ogrodzenie panelowe. Wiadomo jednak, że każdy płot potrzebuje też solidnej, funkcjonalnej bramy.

Ogrodzenie panelowe

Płoty panelowe są ogrodzeniem systemowym – oznacza to, że wszystkie poszczególne elementy, w tym słupki czy przęsła, są sprzedawane w zestawie. Niegdyś najpopularniejsze były modele aluminiowe, ponieważ jednak nie są tak wytrzymałe jak metalowe, są wybierane coraz rzadziej. Zdecydowanie największą zaletą ogrodzeń panelowych jest to, że ich montaż przebiega bardzo szybko. Odgrodzenie danej posesji może potrwać zaledwie dwa dni. Dla osób, którym zależy na szybkim terminie, będzie to najlepsze rozwiązanie.

Panele ogrodzeniowe są dostępne w wielu różnych kolorach, więc można je dowolnie dopasowywać. Koszt wykonania to przeciętnie 6000-7000 zł. Sama konserwacja nie zabiera dużo czasu; to zatem chętnie wybierane ogrodzenia przemysłowe Częstochowa.

Brama przesuwna

Bramy przesuwne doskonale pasują do ogrodzeń panelowych. Na ich korzyść przemawia fakt, że nie zabierają miejsca ani przed, ani za płotem – skrzydło zamyka się i otwiera wzdłuż ogrodzenia. Możemy zatem podjechać samochodem bardzo blisko. Bramy przesuwne, szczególnie te wyposażone w napęd, to ogromny komfort dla każdej firmy. Dodatkowo prezentują się estetycznie. Właściwie jedynym ograniczeniem może stać się tutaj cena, ponieważ ten rodzaj bram może być zdecydowanie droższy od pozostałych modeli.

Brama skrzydłowa

Jeśli podjazd jest wystarczająco długi, to możemy zdecydować się na bramę skrzydłową. Otwiera się wyłącznie na zewnątrz, co oznacza, że trzeba zachować bezpieczną odległość, tak by skrzydła nie uszkodziły auta. Bramy skrzydłowe są tańsze, a mimo to prezentują się bardzo okazale. Dodatkowo ich montaż nie jest zbyt skomplikowany, co jeszcze bardziej skróci czas przeznaczony na wykonanie całego ogrodzenia. Trzeba jedynie pamiętać, że zimą konieczne będzie regularne odśnieżanie.

Ogrodzenia przemysłowe znajdziesz na http://dwd.pl.

Dodaj komentarz