Aranżacja niewielkiej kuchni

Aranżacja niewielkiej kuchni

Nie każdy może cieszyć się wielką i przestronną kuchnią. Ci, którzy mają niewielkie pomieszczenie, z pewnością wiele razy zastanawiali się, jak je urządzić, by starczyło na wszystko miejsca. Jeśli również i Ty zastanawiasz się, jak powinna wyglądać zabudowa kuchni, zapraszamy do zapoznania się z artykułem. 

Jakie są strefy w kuchni?

Chyba każdy wie, że w kuchni istnieją 3 podstawowe strefy – strefa gotowania, przechowywania oraz zmywania. Musimy jednak pamiętać, że jeśli chodzi o strefę gotowania, powinno znaleźć się również miejsce na przygotowanie posiłku (blat), mycie produktów spożywczych (zlew), obróbka cieplna (kuchenka), a także wykończenie potrawy (blat niedaleko kuchenki). Do tego dochodzą też strefy „pomiędzy”, np. ociekacz do naczyń, który jest gdzieś między strefą zmywania i przechowywania. Wszystko musi być dokładnie przemyślane, tak by kuchnia była funkcjonalna, a wykonywanie w niej codziennych obowiązków nie sprawiało nam problemu.

Zabudowa kuchenna

Kupując meble wymagamy, by były one ładne, funkcjonalne i pojemne. Niestety w sklepach często ciężko znaleźć komplet mebli, który idealnie wpasowałby się do naszego pomieszczenia. A w przypadku małych pomieszczeń bardzo istotne jest, by wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Co więc zrobić?

Przede wszystkim pomyślmy o kupnie mebli na wymiar. Taka opcja pozwoli nam maksymalnie i funkcjonalnie zagospodarować małą kuchnię. A jaka to będzie zabudowa? Wybór należy już do nas. Możemy zabudować całą ścianę – w tym przypadku szafki będą umieszczone na całej jej wysokości i szerokości. Jeśli jednak chcemy jedynie małe szafki górne, aby zyskać dodatkowe miejsce na blat, pamiętajmy, że dolne szafki powinny być bardziej pojemne. Szafki na wymiar oferuje np. firma http://koncept-szafy.pl/.

Jeśli chcemy, by kuchnia była optycznie powiększona, wybierzmy jasne kolory mebli. Oczywiście najlepiej prezentują się białe meble z wysokim połyskiem, ponieważ świetnie odbijają światło. Trzeba jednak przyznać, że klasyczna biel z połyskiem jest teraz w cenie. Warto więc pomyśleć o innych kolorach, które będą równie ładne, a jednocześnie rozjaśnią nasze pomieszczenie.

Dodaj komentarz