Osprzęt odgromowy – do czego służy i dlaczego musisz go mieć?

Osprzęt odgromowy – do czego służy i dlaczego musisz go mieć?

Jeśli jesteś właśnie na etapie budowy domu, to warto byś już teraz zastanowił się nad swoim bezpieczeństwem w czasie burzy. Nie da się dokładnie oszacować prawdopodobieństwa „strzelenia” pioruna, jednak zawsze należy mieć ten fakt na uwadze. Instalacja osprzętu odgromowego to tylko niewielki procent całej kwoty budowy domu, dlatego nie ma nad czym się zastanawiać. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo już teraz!

System odgromowy — z czego się składa?

Osprzęt odgromowy składa się ze specjalnych linek ze stali ocynkowanej, miedzi albo stali nierdzewnej. Zwody przyjmują uderzenie pioruna, a później poprzez przewody odprowadzające przeprowadza się prąd z dachu wprost do ziemi. Metalowe elementy zwane uziomami umieszcza się w gruncie.

System odgromowy — bezpieczeństwo na 100%

Dzięki poprawnej instalacji odgromowej zabezpieczamy nasz dom oraz zdrowie. Osprzęt odgromowy przejmie wyładowanie atmosferyczne i doprowadzi je do ziemi. Przy instalacji dwóch przewodów odprowadzających zyskujemy pełne bezpieczeństwo, dobrze także sprawdzić, czy wszystkie elementy znajdujące się na dachu zostały połączone z instalacją, w tym maszty antenowe, nasady kominowe, wywietrzniki oraz wierzchy. Warto pamiętać, że gdy nie mamy instalacji odgromowej, możemy liczyć się z poważnymi stratami: począwszy od pożaru, poprzez uszkodzenie sprzętu elektronicznego, a skończywszy nawet na uszczerbku na zdrowiu.

Przy budowanie domu nie zapomnij o instalacji systemu odgromowego. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo, bo nigdy nie wiesz, gdzie trafi piorun podczas wiosennej, czy letniej burzy. Twoja zapobiegliwość może uratować Twój majątek, a nawet i życie. Nie lekceważ problemu odgromienia, bo inni mówią, że prawdopodobieństwo strzelenia pioruna nie jest duże. Nikt nie obieca Ci, że taka sytuacja nigdy Cię nie spotka, jednak to tylko Ty przejmiesz odpowiedzialność za wszystkie szkody, które mogą z takiej sytuacji wyniknąć.

Dodaj komentarz