Montaż schodów strychowych

Montaż schodów strychowych

Schody strychowe to doskonały sposób na ulepszenie starego i niebezpiecznego włazu na strych w formie klapy w suficie. Schody takie możemy zakupić w większości marketów budowlanych, a ich ceny bywaja bardzo przystępne. Montaż schodów na strych jest łatwy i bez problemu poradzimy sobie z nim sami. Poniżej opisujemy kilka istotnych kwestii, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę montując schody drewniane na strych.

Zacznijmy od przygotowania materiałów. Schody zazwyczaj dostępne są w częściach, więc najpierw trzeba je złożyć w całość. Ale nie tak szybko. Zacznijmy od montażu samej klapy w miejsce poprzedniej. Pewnie i solidnie przymocujmy ją do stropu, ponieważ będzie ona musiała utrzymać ciężar wchodzącego na górę. Następnie możemy przejść do składania kolejnych elementów. Zamontujmy stopnie, główne belki drewniane, oraz poręcz. Ważne jest by zwrócić uwagę na odpowiednie dokręcenie wszystkich śrub. Jeśli dokręcimy je za słabo, ryzykujemy że nastąpi wypadek przy wchodzeniu, jeśli zrobimy to za mocno możemy zerwać gwinty.

Jeśli nie czujemy się na siłach by zamontować wszystko samodzielnie, możemy zdecydować się na wynajęcie firmy, która przeprowadza montaż schodów strychowych. Co więcej, możemy zapytać o taką usługę w markecie budowlanym, gdzie będziemy kupować nasze schody. Czasami będzie nam przysługiwał darmowy montaż, w cenie samego towaru, dlatego warto zawsze rozeznać się w tej kwestii.

Niektórzy producenci schodów drewnianych na strych wymagają ponadto, by były one montowane przez wykwalifikowane osoby, ponieważ tylko wtedy nabędziemy prawo do gwarancji. Schody na strych to świetne rozwiązanie, które nie tylko ułatwia dostawanie się na górę, ale również nie zajmuje miejsca w pomieszczeniu gdzie znajduje się właz. Schody po złożeniu chowają się za klapą, a po jej zamknięciu są zupełnie niewidoczne.

Źródło: http://schody.velset.pl/

Dodaj komentarz