Maszyny budowlane i uprawnienia UDT

Maszyny budowlane i uprawnienia UDT

Maszyny budowlane – są to narzędzia, których zastosowanie wykorzystujemy podczas prac budowlanych. Do najpopularniejszych maszyn zaliczamy obecnie: koparki, spycharki, walce, ubijarki, pompy, wiertnice, ciągniki, młoty itp. Kurs operatorów maszyn budowlanych zawiera w swojej ofercie szkolenia, które są przeprowadzane przez specjalistów z danej dziedziny.

Po odbyciu kursu oraz zdaniu egzaminów uczestnik posiada prawo do wykonywania pracy z udziałem maszyn budowlanych. Oferta takich kursów jest kierowana do osób prywatnych, które chcą zdobyć nowe umiejętności przydatne w późniejszej pracy jak i pracodawców, którzy dzięki takim kursom będą w stanie podnieść kwalifikacje zatrudnionej przez siebie kadry pracowników.

Kurs żurawie wieżowe staje się coraz bardziej popularny. Oprócz przygotowania teoretycznego zapewnia również praktyczne przygotowanie do obsługi żurawia wieżowego. Na takim kursie oprócz praktycznych umiejętności uczestnicy zapoznają się w sposób szczegółowy z budową maszyny oraz przygotują się do egzaminów kwalifikujących. Będą również świadomi jak wykonywać praktyczne w pracy różnego rodzaju manewry oraz zapoznają się z całym szeregiem zasad dotyczących bezpieczeństwa. Poznają również typy żurawi wieżowych dostępnych na rynku. Uprawnienia UDT upoważniają natomiast do sprawowania nadzoru nad wykonywaniem takich czynności jak : badanie urządzeń technicznych, wytwarzanie urządzeń technicznych, podczas poświadczania kwalifikacji osób starających się o stanowisko itp. Rolą nadzoru jaką prowadzi UDT jest kontrola eksploatacji różnego typu urządzeń w celu zapewnienia bezpieczeństwa dla pracowników budowy czy też innych osób.

Urządzenia podlegające dozorowi technicznemu to między innymi: urządzenia ciśnieniowe, dźwigniki, przenośniki kabinowe i krzesełkowe, urządzenia transportu bliskiego itd. Przed przystąpieniem do eksploatacji każde urządzenie podlegające nadzorowi bez wyjątku musi otrzymać decyzję zezwalającą na eksploatację. Przed otrzymaniem takiej decyzji inspektor nadzoru technicznego wykonuje wielorakie czynności np. wykonuje próby techniczne.

źródło: http://dzwignice.pl/zurawie-wiezowe/

One thought on “Maszyny budowlane i uprawnienia UDT

Dodaj komentarz