Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Sauna z basenem? Rewelacyjne rozwiązanie.

swimming-pool-594204_1280

Ciekawym pomysłem na zwiększenie atrakcyjności swojego hotelu jest wybudowanie sauny, która będzie znajdować się w pobliżu basenu. Sauna i basen przyciągną turystów pragnących relaksu i wzmocnienia oraz oczyszczenia organizmu.

Osoby, które chciałyby wybudować saunę w swoim hotelu lub ośrodku wypoczynkowym, mogą skontaktować się z firmą, która zajmuje się przede wszystkim budową basenów, ale w swojej ofercie posiada także budowę saun i łaźni parowych. Firma Budowa Basenów ma siedzibę w Bytomiu, ale działa na terenie całej Polski. Z przedstawicielami firmy można skontaktować się za pośrednictwem formularza kontaktowego na jej stronie internetowej lub telefonicznie.

Sercem sauny jest piec, w którym ciepło oddawane jest przez kamienie, rozgrzane do bardzo wysokiej temperatury, sięgającej 1000 stopni Celsjusza. Najbardziej rozpowszechnionym rodzajem saun są sauny fińskie, najczęściej o konstrukcji drewnianej. Są to tzw. sauny suche; wyróżniają się wysoką temperaturą oraz niską wilgotnością. Kąpiel w saunie fińskiej ma właściwości lecznicze. Wskazaniami do jej stosowania są m.in. choroby układu oddechowego, nerwowego, układu krążenie i ortopedyczno-urazowe.

Oprócz saun fińskich popularne są sauny mokre, gdzie występuje wysoka wilgotność, a temperatura jest niższa niż w saunach suchych. Ze względu na wysoką wilgotność ściany kabiny są najczęściej pokryte płytkami ceramicznymi. Innym rodzajem saun są sauny infrared, których centrum stanowi kabina na podczerwień, w której źródłem ciepła są promienniki podczerwieni.

Wszystkie trzy rodzaje saun – suchą, mokrą i infrared można zamówić w firmie zajmującej się budową basenów, a także saun i łaźni parowych. Rewelacyjnym rozwiązaniem będzie połączenie sauny z basenem.